חברת הפקות אירועים

חברת הפקות אירועים

חברה זו משמשת את בעל האירוע ליציקת אירוע בהזמנה אישית. הדבר מאפשר לו 2 יתרונות מרכזיים. הראשון, פטור מכל דאגה לנושא הלוגיסטי. מתי בפעם האחרונה ניסיתם לארגן מפגש חברים אפילו פשוט ובסיסי מאד כמו מנגל על חוף הים או פיקניק בחיק הטבע? כמה פעמים קרה שרוח פרצים נשבה למרות מזג האוויר הקיצי, או שהמקום אכלס בקושי את האורחים שהזמנתם על אף שזה היה בשטח הפתוח וחשבתם שאין שום דבר שמגביל אתכם? אנו בטוחים שהרגשתכם לא הייתה הטובה ביותר כשזה קרה, וזאת בלשון המעטה. חברת הפקות תדאג שללא קשר למה שיקרה – האירוע שלכם תמיד יעמוד כנדרש, החל מאירועי שטח כאלו ועד אירועים רשמיים כמו חתונות ובר/בת מצווה. שנית, האירוע לא יהיה מעין טבלה שבלונית שבתוכה יש ארוחה, הופעה, נאומים, פעילויות ופיזור. חברת הפקות טובה צריכה לקחת את כל המרכיבים הללו וליצור הפקה אומנותית בה חושבים מחוץ לקופסה ויוצרים אירוע נדיר ומקורי ביותר.
 
פניית הלקוח לחברה
 
הפנייה המומלצת ביותר של הלקוח לחברה היא כמו פנייה לצריכה כל שירות אחר – ממסעדנות ועד הלוואות: "שלום קוראים לי (פלוני) ואני מעוניין להזמין אירוע לוועדי עובדים". עכשיו כאן, ל (פלוני) שלנו יש 2 ברירות. הוא יכול להמשיך את השיחה גם בדרישה אומנותית שתגביל את החברה לקונטקסט שהוא רוצה. לדוגמה: "אני מעוניין שאירוע וועד העובדים יהיה אירוע פלמנקו". מנגד, הוא יכול להסתפק בשורה הראשונה, ולתת לחברת ההפקות לצבוע בעבורו את התוכן על בסיס תהליך שהוא כלקוח יעבור מול החברה.
 
עבודת החברה מול הלקוח
 
החברה תצטרך לשלוח הצעות מחיר הכוללות אולמות, אנשים שיופיעו באותה הופעה, חברות קייטרינג וחברות העוסקות בתקליטנות. ברוב חברות ההפקות, הקייטרינג והתקליטן הם עצמם עובדים של החברה ושאר השירותים הם חיצוניים לה ובשת"פים איתה. החברה תצטרך למצוא ללקוח דילים טובים של אותם מוזיקאים וצלמים עמה יש לה שת"פים. היא תצטרך לתמרן למעשה בין קרבתה לאותו אומן חיצוני לבין התאמתו לאירוע של הלקוח. לדוגמה, אם יש לחברה 2 ברירות למוזיקאים, הראשון נמצא עמה ביחסי שיתוף פעולה פוריים והשני מנוכר מעט אך עדיין קואופרטיבי למדי, והוא מתאים יותר, לדעתה, לאופי האירוע מהראשון, היא תצטרך לעשות את כל המאמצים ולהביא אותו, ולא לנוח על זרי הדפנה וללכת במסלול הקל יותר. החברה תצטרך לאחר מכן לשלב את המוזיקה שהוא ינגן או ישיר עם הקייטרינג ואירועי קבלת הפנים כך שהנדבכים השונים יהוו אירוע סוחף ובעל הקשר ראוי בין המאורעות הקודמים לבאים אחריהם.